top of page

להוביל את העסק שלך לשלב הבא - צעדים לצמיחה עסקיתצמיחה עסקית היא מסע מתמשך ותהליך שמצריך סבלנות, שמירה על הסתגלות ופתיחות להזדמנויות חדשות בדרך להצלחה ארוכת טווח.

גידול עסק וצמיחה עסקית דורשים גישה פרואקטיבית ואסטרטגית כמו גם תכנון הערכות וביצוע.


צמיחה עסקית יכולה להיות תוצאה של מוניטין הולך וגדל. כשאתם עושים את הדברים כמו שצריך המוניטין גדל והביקוש הולך וגדל. לעיתים צמיחה עסקית יכולה להיות שלב מודע ומוחלט של יציאה לדרך עם אסטרטגיה שנקבעה ונבחרה. בשני המקרים כדאי שתהיה אסטרטגיה שתלווה את התהליך.

במהלך חיי העסק, עשוי בעל העסק, להיות מספר רב של פעמים בנקודה של החלטה על הזמן לביצוע תהליך לצורך צמיחה עסקית.

בעסק הקטן, פעמים רבות יש קשר בין הצמיחה האישית של בעל העסק לבין הצמיחה העסקית.

מכאן ( ומסיבות נוספות אחרות), נכון יהיה לבעל העסק להתמקד גם בפיתוח האישי והצמיחה האישית לצד הצמיחה העסקית.

צמיחה עסקית לא תמיד תשפיע לחיוב על בעל העסק, בעוד שצמיחה אישית, תמיד תשפיע לטובה על העסק.


אם כך או אחרת כדי לצאת לדרך של צמיחה ולהוביל את העסק לשלב הבא, נדרשת אסטרטגיית צמיחה. אסטרטגיית צמיחה מוגדרת היטב מספקת מפת דרכים לעתיד העסק שלכם, המנחה את ההחלטות והפעולות עבור העסק.

כך שתחילה, רצוי להגדיר אסטרטגיית צמיחה ברורה שתואמת את היעדים העסקיים שלכם.


איך עושים את זה? 8 שלבים בדרך לצמיחה עסקית:


שלב 1.

בחירת האסטרטגיה המתאימה לעסק ולצמיחה הרצויה.

לפניכם מספר אסטרטגיות שתוכלו להשתמש בהן כדי לקחת את העסק שלכם לשלב הבא ולהוביל את העסק שלכם לצמיחה. על האסטרטגיה לתאר כיצד אתם מתכננים להתרחב.

  • הגדלת נתח שוק. בחינת הדרך להגיע לאנשים נוספים בתוך נתח השוק אליו העסק פונה.

  • כניסה לשווקים חדשים. האם יש שווקים וספים שהמוצרים של העסק יתאימו להם.

  • הצגת מוצרים או שירותים חדשים. בדרך כלל, הגדלת סל המוצרים עבור קהל היעד הקיים של העסק.

  • גיוון מבחר המוצרים או השירותים. לקהלים קיימים ולקהלים חדשים.

  • חדשנות, אימוץ חדשנות הוא זרז רב עוצמה לצמיחה עסקית. חדשנות יכולה להוביל לפיתוח של מוצרים פורצי דרך, תהליכים יעילים וחוויות לקוח משופרות, כל אלו יכולים, בהחלט, להניע את ההתרחבות העסקית.

  • שותפויות אסטרטגיות, שיתוף פעולה עם שותפים אסטרטגיים יכול להאיץ את הצמיחה העסקית של העסק שלכם. שותפים פוטנציאליים החולקים שווקי יעד דומים או מוצרים/שירותים משלימים. השותפות צריכה להיות מועילה לשני הצדדים. כך תוכלו להתחבר לבסיסי לקוחות חדשים, להרחיב את טווח ההגעה שלכם, לגשת אל משאבים נוספים ולהנות ממומחיות משותפת.


שלב 2.

לימדו והתעדכנו את התחום אליו החלטת לפנות. כדי להרחיב את העסק שלכם, צריכה להיות לכם הבנה עמוקה של שוק היעד שלך. ערכו מחקר שוק מעמיק כדי לזהות מגמות מתפתחות, תחרות, צרכי לקוחות והזדמנויות לא מנוצלות. השימוש במידע הזה זה יאפשר לכם להתאים את המוצרים או את השירותים שלכם כדי לעמוד בדרישות השוק בצורה הטוב ביותר וייתן לכם יתרון תחרותי.


שלב 3.

חקרו ולימדו היטב את קהל היעד. במידה ואתם פונים לקהלים חדשים. בנו 'פרסונה 'לקהל היעד המדובר. אספו מאפיינים משותפים לקהל, צרכים והתנהגויות. התמקדו במשיכת לקוחות חדשים על ידי יישמו קמפיינים ממוקדים.


שלב 4.

ערכו בדיקת כדאיות כדי לדעת שאכן יש היתכנות כלכלית לצעדים שאתם עומדים לנקוט. אל תצאו לדרך בכל שינוי לפני שערכתם בדיקת היתכנות ומצאתם שיש רווחיות.


שלב 5.

וודאו שכל תשתיות העסק מתאימות לתוספות והשינויים שהחלטתם לערוך. קוו הייצור, כוח האדם וגם תשתיות כמו אחסון, שינוע ןכו'


שלב 6.

שפרו את התשתיות המקוונות של העסק ומנפו את פלטפורמות המדיה החברתית.


שלב 7.

בנו תוכנית שיווק בהתאם להחלטות האסטרטגיות שהחלטתם. תוכנית השיווק צריכה להיות מגובה בלוחות זמנים ובתקציבים.


שלב 8.

שימו דגש על אסטרטגיות שימור לקוחות ושביעות רצון. לקוחות מרוצים יכולים להפוך ל'שגרירים ' ולעזור לכם לרכוש לקוחות חדשים תוך המלצות ללקוחות נוספים.

העובדים שלכם הם נכס בעל ערך בכל הנוגע לצמיחה עסקית. השקיעו בפיתוח המקצועי שלהם באמצעות תוכניות הכשרה, קורסים והדרכות מקצועיות. עובדים מבעלי מוטיבציה תורמים להגברת הפרודוקטיביות ולשיפור שירות הלקוחות. סביבה מקצועית חיובית, שמחה ויציבה ותורמת לצמיחה עסקית.

אם החלטתם שהגיע הזמן לקחת את העסק שלכם לשלב הבא, יתכן שתרצו להיעזר ביועצת עסקית, שתעזור חכם לבנות את האסטרטגיה ולצאת לדרך.

עם ניסיון של למעלה מ 25 שנה בייעוץ עסקי, מאות בעלי עסקים ויזמים עם רעיונות ומיזמים. כאלו שצמחו, הרוויחו וגדלו וכאלו שנמצאו כלא כדאיים.

כולם נבחנו לעמוק, בהתאמה לבעל העסק. לכל אחד ואחד נבנתה תוכנית עבודה מדויקת עם מטרות ברורות, שמאפשרות בצורה שקופה לראות את הדרך, לאמץ את שיטות העבודה להצליח.

צריכים עזרה? 052.4.333.090
Comments


bottom of page