top of page

ייעוץ כלכלי לעסקים

התנהלות כלכלית פיננסית נכונה מתחילה מתכנון מוקדם.

ייעוץ כלכלי לעסקים עשוי לגעת ברבדים שונים של המתרחש בעסק תוך בחינת נקודות הכוח והתורפה שלו, בעיות וליקויים שיש לפתור, אך הדגש הוא על הפן הפיננסי.

במהלך הייעוץ נמליץ ונתכנן צעדים מגוונים תוך כדי לימוד בעל העסק את הכלים הנאותים ליישום לאורך זמן. כמו כן, לימוד ועזרה העסק להבין את המצב הפיננסי לאשורו, לרבות הנתונים וההשלכות של פעילויות וצעדים שונים, כך שיוכל להיות עם האצבע על הדופק ולנהל את הפן הפיננסי של העסק בתבונה.

 

אולי הגיע העת לצמוח והצעד הבא דורש השקעה, אולי הגיע ה-15 בחודש ואין לך מספיק כסף כדי לשלם מע"מ?

העסק מגלגל כסף טוב, ובכל זאת אתה לא גומר את החודש?

צריך לשלם משכורות לעובדים, אבל שוב הגעת לתקרת המסגרת בבנק?

צריך לחדש מלאי, ואין לך מושג מאיפה יגיע כסף כדי לשלם לספקים?

ומעבר לכל זה, האם אתה יודעה כמה אתה מרוויח?

יעוץ פיננסי לעסקים מספק כלים יעילים לניהול העסק, לביצוע בקרות שוטפות ולקבלת החלטות עסקיות טובות יותר. בהליך היעוץ , תגלה איך אפשר לייצר הכנסה גדולה יותר תוך שימוש בתשתיות קיימות ולהוביל את העסק לדרך הנכונה.

תהליך של ייעוץ פיננסי לעסקים מתחיל באבחון יסודי של העסק ושל מצבו במטרה לזהות נקודות תורפה הזקוקות לטיפול. בשלב הבא מגובשת תוכנית עבודה מפורטת אשר מגדירה יעדים ואת הצעדים הדרושים למימוש אותם יעדים. לאחר מכן ינקטו הצעדים הנדרשים ותיערך בקרה שוטפת לבחינת ההתקדמות בתהליך.

 

במסגרת הייעוץ הפיננסי לעסק נכללים תחומים פיננסיים כגון ניהול תזרים המזומנים וההון החוזר, ניהול התקציב והבקרה תקציבית, תמחיר והמחרה של מוצרים ושירותים, מבנה ההון והאשראי, התנהלות מול המערכת הבנקאית, ביצוע ניתוחים כלכליים ובדיקות כדאיות, ניהול סיכונים פיננסיים, בדיקת שיעורי רווחיות ורמת ההוצאות בעסק. 

הייעוץ ניתן על ידי יעל קפלן 

 

ייעוץ כלכלי לעסקים – מה זה ומי צריך את זה?

ניהול כספי נכון הוא אחד האתגרים המשמעותיים ביותר בעסק. ודאי לא פעם מצאת עצמך בקשיים פיננסיים, או בתחושה שאפשר להרוויח הרבה יותר אם התנהלותך הכספית רק הייתה משתנה. מפתיע לגלות כי ניתן לשנות את המצב בקלות יחסית על ידי למידת כלים לניהול כלכלי נכון.

כסף הוא משאב משמעותי עבור כל עסק, והתנהלות כלכלית חכמה הינה חובה על-מנת לשגשג במציאות שמתאפיינת בתחרותיות עזה ובריבוי אתגרים. אם בעסק אין מספיק ידע וכלים כדי להבטיח ניהול אופטימלי של הכספים – ובעסקים קטנים ובינוניים רבים זהו המצב – לכן מומלץ להיעזר בשירות ייעוץ כלכלי לעסקים.

 

מהם המרכיבים המרכזיים של ייעוץ כלכלי לעסקים קטנים ובינוניים?

אחד המרכיבים המרכזיים של ייעוץ כלכלי לעסקים קטנים ובינוניים הוא תכנון ארוך טווח שכולל סיוע ביצירת תוכניות רב-שנתיות מפורטות, הכנתם של תקציבים שנתיים, בדיקות כדאיות כלכלית לפרויקטים ספציפיים ולאפשרויות התרחבות, הבטחת עתודות כספיות לקראת מצבי מיתון או האטה.

אם אתם מנהלים עסק שנמצא בתהליכי צמיחה ומתלבטים איך לגייס כספים ביעילות ובהתאם ליכולות העסק?

אם העסק שלכם נקלע למצוקה כלכלית, ואתם מחפשים דרך לאזן את התזרים ואם ניסיתם בעבר לגייס כספים ממוסדות פיננסיים ולא קיבלתם את מה שרציתם, ייעוץ כלכלי לעסקים ייתן לכם את המענה המתאים.

 

יעוץ כלכלי משלב יסודות מתחום הידע הפיננסי והניהולי עם כלים פרקטיים לניהול העסק הקטן. מטרת הייעוץ הוא לאפשר לך למצות את מרב הפוטנציאל מהעסק שהקמת בעמל רב, החל בטיפול במשברים קיימים ועד להערכות לצמיחה ופיתוח.

ייעוץ כלכלי לעסקים יידרש בשלוש נקודות עסקיות:

ייעוץ כלכלי לעסקים בהקמה -לקראת הקמת העסק יש צורך בתכנון מקדים המשלב את ההגדרות העסקיות לכדי מודל עסקי. בניית תקציבי הקמה ותפעול, תמחור המוצרים, ערכית בדיקת כדאיות ובניית תוכנית עסקי. כמו כן בשלב זה נבנים כלי הניהול הפיננסיים: תזרים מזומנים, דוחות לבקרה תקציבית.

ייעוץ כלכלי לעסק במשבר – לפעמים, גם אם עשינו הכל כמו שצריך, יתכנו משברים בדרך. המשבר יכול להיות משבר חיצוני: מיתון, קורונה, שינוי בשוק, תחרות או משבר פנימי: חוסר בכוח אדם, שינוי בעלויות, חוסר ביקוש, עודף ביקוש וכו', לעיתים יש צורך להגיב בצורה מהירה מאוד שלוקחת בחשבון את התפעול הרצוף ואת השינויים הנדרשים עד ליצירת תוכנית הבראה. יש לזכור כי לעיתים לא נכון ולא כדאי לבנות תוכנית אלא לקבל החלטות לגבי המשך פעילות. גם כאן ייעוץ כלכלי לעסקים, יעזור מאוד בקבלת החלטות נכונות לך ולעסק. הפן הכלכלי של תוכניות ההבראה נבנה כך שיהיה בהלימה מלאה עם תהליכים אחרים בעסק ובהם פתיחת קווי ייצור-מחלקות, סגירת קווי ייצור-מחלקות, פיטורי עובדים וקליטת כוח אדם, ומתוך מחויבות לטווח הארוך.

 

ייעוץ כלכלי לפיתוח עסקי – העסק בתהליכי צמיחה, הגע הזמן לצעד הבא. תידרש תוכנית כלכלית כדי לעשות זאת נכון. לוחות זמנים, השקעות, גיוס הון, בחינה של אילו תשתיות יש להרחיב ומה המשמעות הכלכלית של זה. לא כל צמחיה מתאימה לכל עסק ולא לכל זמן.

ניתן לבחור בין ייעוץ כלכלי מקיף לבין ייעוץ נקודתי בתחום ספציפי. גם כך וגם כך מהות השירות היא מתן כלים למנהלי העסק על-מנת שיוכלו לטפל בנושאים הפיננסיים באופן המיטבי, וכן הפקת דוחות וניתוחים שמספקים מידע חיוני.

בעסק הקטן שבו יש משאבים מוגבלים, מוצא עצמו בעל העסק, לא פעם, די בודד בהליך קבלת ההחלטות וישנן לא מעט החלטות פיננסיות שבעל העסק צריך לקבל כמעט באופן יום יומי. מלבד ההחלטות ישנו הניהול הכלכלי הרצוף והקבוע שדורש גם ניהול וגם בקרה. ייעוץ כלכלי לעסקים, יהיה לעזר גדול בדיוק בנושאים אלו. מבניית תחזיות, דרך הכנת כלי עבודה פיננסיים, ועד בקרה תקציבים. ' אורח לרגע רואה כל פגע', לעיתים בעל העסק, שנמצא כל כולו בתוך העסק, לא יראה מה שיועץ כלכלי פיננסי, יראה ברגע של ניתוח ובקרה.

למי מתאים מסלול הייעוץ הכלכלי?

 • עסקים קטנים ובינוניים המעוניינים לרכוש כלים מוכחים לניהול כלכלי.

 • עסקים אשר נקלעו לקשיים פיננסיים.

 • עסקים המעוניינים להתייעל.

 • בעלי עסקים העומדים בפני שינוי והתפתחות של העסק, נדרשים לבצע השקעות ולהתאים את אופן ההתנהלות הכלכלית למצב החדש.

מה כולל הייעוץ הכלכלי?

 • פיתוח ארגז כלים לניהול שוטף של העסק.

 • סיוע בתכנון תקציב ובניית תכנית עבודה / עסקית.

 • ניתוח וניהול תזרים מזומנים.

 • ביצוע תמחור.

 • סיוע בפעילות השוטפת מול בנקים בהשגת מימון ובהתנהלות שוטפת.

 • התמודדות יעילה עם חובות והלוואות.

 • שימוש בכלים לבקרה ניהולית שוטפת

 • קבלת החלטה מושכלת לגבי הרחבת העסק והדרך להגדלת רווחים.

 • ביצוע חישוב כדאיות ופוטנציאל יוזמות חדשות. 

בעלי עסקים שעבדו עם שירותי ייעוץ כלכלי לעסקים וכאלו שעבדו איתנו, מספרים על שיפור מהיר, מתמיד ומתמשך ברווחי העסק, על תהליכי צמיחה שלא עוצרים לרגע, על טיוב האובליגו הבנקאי, על איזון תזרים המזומנים ובאופן כללי על שיפור וייעול ההתנהלות הארגונית. תהליכים אלה הם בדרך כלל מהירים מאוד ומותאמים לארגון העסקי, לאופיו ולצרכיו הפיננסיים. כיוון שיש חשיבות רבה לעבודה משותפת עם חברת ייעוץ פיננסי בדרך להצלחה עסקית, אנחנו מתחילים בעבודה שאנחנו כשאנחנו עורכים ללקוחותינו בדיקת התאמה מקיפה לשירות המוצע, ועד שאנחנו מעריכים ביסודיות את צורכי העסק ואת סיכויי ההצלחה שלו.

איך עושים את זה?

עובדים בשני מישורים עיקריים – במישור החיצוני ובמישור הפנימי.

במישור החיצוני נשתמש בכל הכלים הכלכליים העומדים לרשותנו כדי לאתר לעסק מקורות גיוס מתאימים.

במישור הפנימי נתמקד בהתייעלות הארגונית ונפעל כדי לשפר את הרווחיות של העסק בדרכים שונות. ננתח את ההתנהלות הכלכלית של העסק, נעקוב אחר תזרים המזומנים לאורך זמן ונשאף לארגן מחדש את המחלקות השונות ואת תפקידי המפתח בעסק כדי להוביל אותו להצלחה ולרווחיות כלכלית.

עם ניסיון של למעלה מ 25 שנה, מאות בעלי עסקים ויזמים עם רעיונות ומיזמים. כאלו שצמחו, הרוויחו וגדלו וכאלו שנמצאו כלא כדאיים. כולם נבחנו לעומק, בהתאמה לבעל העסק, לכל אחד ואחד נבנתה תוכנית עבודה מדויקת עם מטרות ברורות, שמאפשרות בצורה שקופה לראות את הדרך, לאמץ את שיטות העבודה להצליח.

 

צריך עזרה? 052-433-3090

אנו רואים אישה מציירת גרפים על פיסת זכוכית.
bottom of page