top of page

בידול עסקי, למה שיקנו ממני?
איך מגדירים בידול?


עוד לפני שנתחיל להגדיר את הבידול העסקי, כדאי להבין מה הוא בידול עסקי ולמה הוא נדרש בכל עסק?

בידול היא הגדרה חשובה, אולי החשובה ביותר, בתוך המערך העסקי כיוון שבידול הוא הסיבה שבגללה לקוח קונה את המוצר או השירות שלך. כך שללא בידול הלקוח כנראה לא יקנה.


בואו נראה מה קורה אצל הלקוח לפני ובזמן הרכישה:

כל לקוח, בכל רכישה שואל עצמו, (פעולה אוטמטית לא לחלוטין מודעת) לפני הרכישה, 'למה שאקנה את המוצר או השירות הזה? ולאחר שענה לעצמו, ישאל ' מה שאקנה אותו ממך ולא ממתחרה'?

כדי שתוכל למכור, שוב ושוב. עוד ועוד, תהיה צריך לדעת לענות על השאלות האלו. התשובה, זו שתגרום ללקוח להחליט לקנות את המוצר והחליט לקנות את המוצר ממך - בדיול!

בידול, ערך מוסף, חדשנות, תועלת ללקוח... כולם שמות נוספים לבידול. ישנן הגדרות שונות אבל כולן נועדו לענות על לאותה השאלה: למה שהלקוח יקנה ממך את המוצר או השירות?


איך מתחילים?

  • ערכו רשימה של יתרונות המוצר או השירות.

  • הוציאו מהרשימה יתרונות שלא תוכלו להראות, לפרסם ולהוכיח ללקוח באופן ודאי.

לדוגמה, המוצר שלי הכי זול בשוק - בידול שניתן להוכיח.

השירות שלי הכי טוב - בתחילת הדרך אין איך לבדוק, בהמשך, הלקוח יוכל לדעת את זה רק אחרי שקנה ממך ולכן הבידול רצוי שיהיה משהו שהלקוח יוכל לדעת ולבדוק, אם ירצה , לפני שפגש בעסק.

  • בעלי עסקים רבים, מגדירים את הבידול העסקי שלהם ככזה שתלוי במפגש הבין אישי, באופי וביכולות האישות שלהם. יתכן שזהו אכן הבידול אך הוא עשי להגביל את היכולת לפתח את העסק - תלוי ביכולת האישית, בלבד, של בעל העסק לפגוש לקוח לקוח.

  • עכשיו נסו לערוך רשימה דומה לגבי המתחרים שלכם. מצאו את היתרון המודגש שלכם גם אל מול המתחרים. זה יהיה הבידול שלכם.


אם העסק שלכם מבוסס על מוצר או שירות שהם חדשים לחלוטין בשוק, יתכן שזה הבידול ' העסק שלך הוא היחיד שמוכר את המוצר או השירות. במקרה כזה כדאי לקחת בחשבון שזהו בידול זמני. כלומר תתכן תחרות בהמשך או בקרוב. היתרון של בידול זה- עד שיקום מתחרה, תוכל ליצור מוניטין טוב ולהתקדם.


הבידול העסקי מללוה את כל חיי העסק. הבידול יבוא לידי ביטוי, בתכנים הפרסומיים, בתסריט המכירה, בבחירת קהל היעד שעבורו הבידול הוא המשמעותי ביותר. לכן למרות שהו בהחלט שלב מאתגר ובעלי עסקים רבים מנסים 'לדלג' על שלב זה. תמצאו שעסק ללא בידול נמצא בסיכול גבוה יותר ואילו עסק שיש לו בידול ברור, יהיה קל יותר לקדם את העסק.


כעת, משיש לכם בידול, בידקו אם הוא אכן בא לידי ביטוי בעסק, במוצר, בשירות.

תהליך מציאת הבידול העסקי, עשוי להיות לא פשוט, אבל שווה את המאמץ.

כשתחליטו על הבידול העסקי, תוכלו לבלוט אל מול המתחרים.

  • המסר השיווקי לקהל היעד - הבידול יודגש במסרים השיווקיים.

  • הליך המכירה יהיה קל יותר.

  • קהל יעד מדויק. הבידול העסקי מאפשר לכם למצא את קהל היעד המדויק עבורכם: יש קהל שהיתרון שלכם, נתפס עבורו כפתרון הכי מתאים.

הבידול העסקי משמש יכול לשמש, לא פעם, כדרך לפתרון במקרה של משבר בעסק.

נוכל לבחון האם יש קהלים שעבורם הבידול משמעותי. לפעמים אולי שינוי הבידול יביא לשיפור.

אם זה כך או כך - עסק צריך בידול עסקי כדי להיות רווחי.


אז אם עדין לא בחרתם בידול לעסק, אם אתם מתקשים או צריכים עזרה. כי לפעמים, נדמה לנו, כבעלי עסקים, שאף אחד מבחוץ לא יכול להבין או לבחון את לשפר. כי מה בסך הכל צריך לדעת בעל עסק?

לדאוג למוצר טוב, לתמחר נכון, בידול מובהק, לנהל תקציב, לדאוג לשירות לקוחות, לשווק, לעבוד עם ספקים, לנהל כוח אדם, לנהל תזרים מזומנים, לעמוד בלוחות זמנים, לשמר לקוחות קיימים, להביא לקוחות חדשים, לבקר את ביצועי העסק ובסוף היום.... להרוויח. ללמוד איך לעשות זאת ו....להרוויח. לשפר את השיגי העסק ו...להרוויח. להקים עסק מצליח לטווח הארוך.

עם ניסיון של למעלה מ 25 שנה, מאות בעלי עסקים ויזמים עם רעיונות ומיזמים. כאלו שצמחו, הרוויחו וגדלו וכאלו שנמצאו כלא כדאיים. כולם נבחנו לעמוק, בהתאמה לבעל העסק, לכל אחד ואחד נבנתה תוכנית עבודה מדויקת עם מטרות ברורות, שמאפשרות בצורה שקופה לראות את הדרך, לאמץ את שיטות העבודה להצליח.


צריכים עזרה? 052-433-3090
Comments


bottom of page