top of page

ייעוץ להקמת עסקייעוץ להקמת עסק

למה כדאי להיעזר בייעוץ עסקי לפתיחת עסק?

 

ההחלטה על פתיחת עסק חדש היא החלטה משמעותית שתשפיע על אורח החיים שלך. יש בה הזדמנויות לפיתוח עסקי, פיתוח אישי, רווח כלכלי ורווח אישי אך בהקמת עסק יש גם סיכון אפשרי ולכן נדרשת מידה רבה של אחריות כדי לעשות זאת נכון. בתחילת הדרך נדרש תכנון מקדים כיוון שהאופן שבו תפתח את העסק שלך ישפיע באופן ישיר על ההתנהלות העסקית וכן על ההישגים. 


ייעוץ עסקי הוא כבר מזמן לא 'מותרות' לבעלי הון וזמן פנוי. אלא חלק בלתי נפרד מבניה אחראית של עסק יציב. היועץ העסקי מביא איתו עולם ידע שבעל העסק חייב כדי לנהל עסק מצליח. 


כדי לפתוח ' תיק' מול מע"מ , ביטוח לאומי ומס הכנסה, לא נדרש יועץ עסקי אבל כדי להקים עסק יציב שיוכל להצליח לטווח הארוך, נדרש ייעוץ עסקי.

 

ייעוץ עסקי לפתיחת עסק, נועד להשלים ליזם ידע שחסר, לכוון בתהליך הקמת העסק, להתאים כלי ניהול ליזם הספציפי כדי שיוכל לנהל בהצלחה את העסק. בנוסף, גם אם לא מדברים על זה, היועץ העסקי ישמש ליזם משענת ותמיכה ולא פחות חשוב להיות שם עבור היזם כדי שלא ירגיש לבד בתהליך (לפעמים קר ובודד שם בחוץ).

 

מהם השלבים שמהם מורכב ייעוץ עסקי לפתיחת עסק?

 

שלב 1. – הכנה לפתיחת עסק:

 

מה צריך יזם כדי לפתוח עסק? ידע, 'כלי עבודה' וכסף! כל השלושה נדרשים בהקמת העסק ובניהול העסק השוטף. בשלב הראשון נדרשת הכנה ובדיקת של הנושאים הבאים. 

ייעוץ עסקי  כהכנה לפתיחת עסק: 

· בחינת הזדמנויות בשוק

· עזרה באפיון ובניית הגדרות עסקיות

· בחינת הצורך והביקוש

· בדיקת כדאיות

· עזרה בבניית מודל עסקי

· עזרה בבניית תוכנית עסקית

· בניית אסטרטגיה עסקית

· עזרה בגיוס הון

· בניית מודל תמחור

· עזרה בבניית אסטרטגיית שיווק

· ליווי הליך פתיחת העסק אל מול הרשויות

· בחינת תקנים ורגולציה

· בניית הסכמים

· ליווי התנהלות עם הבנק

  

אם זה נראה לכם עמוס עד בלתי אפשרי, חשוב לדעת – כל אחד יכול ללמוד לנהל עסק! ניהול עסק זו 'תורה', כזו שצריך ללמוד ולא כישרון מולד. נכון שיהיו בעלי עסקים שיהיה להם קל יותר, מאחרים, לנהל עסק, אבל כל אחד יכול ללמוד לנהל עסק.

 

שלב 2. ייעוץ עסקי – איך מנהלים עסק?

 

לאחר שהעסק הוקם, יצטרך בעל העסק ללמוד לנהל את העסק והייעוץ העסקי יעסוק בלימוד והנחיה בתחומים הבאים: 

· ידע בפיננסים

· רגולציה בתחום העיסוק

· ידע בשיווק

· הבנת מיסוי בהקשר העסקי

· שירות לקוחות

· תהליכי מכירה

· ניהול עובדים

· לוגיסטיקה – ניהול מלאים, התנהלות עם ספקים

· ניהול תהליכי ייצור

· עבודה עם רואה חשבון

· התנהלות עם הבנק

 

  וזו רק רשימת חלקית (...)

 

שלב 3. התאמת 'כלי העבודה'

 

בשלב זה, ייעוץ עסקי להקמת עסק, נועד כדי להתאים את העסק 'למידותיו' של בעל העסק, כך שהוא יצליח לנהל את העסק בהתאם ליכולות והכישורים שלו וכמובן הטמעה בעסק.

· תזרים מזומנים

· דוח הכנסות הוצאות

· נוסחת תמחור

· לוז ותוכנית עבודה שנתית

· מערך בקרה תקציבים

· בחינת שביעות רצון לקוחות

· ניהול מערכת CRM

וגם זו רק רשימה חלקית...

 

הייעוץ צריך לאפשר ראיה רחבה שרואה את בעל העסק, המוצר, קהל היעד, התקציבים, לוחות זמנים רגולציה ועוד'. היועץ העסקי ייתן את הידע הנדרש ויתאים את הכלים לבעל העסק.


הייעוץ יעזור לבעל העסק 'לדברר' את הרעיונות הגדרות עסקיות וכלי עבודה שיאפשרו עסק יציב לטווח הארוך.

 ייעוץ עסקי לעסק הקטן הוא שירות שכל בעל עסק צריך, לא כל אחד 'מפרגן' לעצמו שירות זה, אבל הניסיון מראה, שעסקים שמלווים ביועץ עסקי, מגיעים להישגים טובים יותר.


ייעוץ עסקי לפתיחת עסק, ילמד אותך איך לפתוח ולנהל עסק מצליח. היועץ יעזור ליזם להקים את העסק בצורה הטובה ביותר וילמד אותו החל מהתנהלות עסקית יום יומית ועד הליך קבלת החלטות שקול וכדאי בעסק.

 

איך בוחרים ייעוץ עסקי?

 

בתחום הייעוץ העסקי  תוכלו להיתקל  ביועצים עסקיים, מנטורים, גורו לעסקים, מאמנים לעסקים ואין ספור הגדרות. כדי לדעת מה יתאים לך, בחן מה אתה באמת צריך, האם אתם מעדיפים לקבל דעה או עצה ומה ההבדל ביניהם?​

דעה זה כשמישהו אומר לנו מה הוא חושב על עניין כלשהו. עצה זה כשמישהו אומר לנו מה כדאי לעשות על סמך הניסיון והידע שלו באותו עניין.


אם מי שפנית אליו, משתמש ב- ׳תשאל את עצמך שאלה...׳ כנראה שיש לו עצה לתת לך. אם הוא מדבר על התוצאה 'יצליח לא יצליח', הוא כנראה מביע את דעתו. אם הוא מדבר על תהליך ׳איך אתה נערך להמשך הדרך'׳, כנראה שיש לו עצה לתת לך.


אדם עם דעה ייתן לך מפה ויגיד לך מה לחשוב. אדם עם עצה ייתן לך מצפן ויעזור לך לבחור לאן לצעוד.

מה אתה מעדיף?


חמישה טיפים נוספים לבחירת יועץ עסקי טוב

  1. בחרו יועץ עם מומחיות וניסיון רלוונטיים בענף או באתגרים עסקיים ספציפיים שאתם מתמודדים איתם.

  2. בדקו מה הרקורד של היועץ על ידי צפייה בביקורות של לקוחות קודמים, המלצות וסיפורי הצלחה. חפשו הפניות, המלצות של לקוחות כדי לאמת את המומחיות ואת איכות השירות.

  3. יועץ טוב צריך להיות בעל כישורי תקשורת והקשבה מעולים. הוא צריך להיות מסוגל להבין את הצרכים העסקיים שלכם, להקשיב באופן פעיל לחששות ולתקשר ביעילות את ההמלצות והאסטרטגיות, כך שתוכלו ליישם אותם בהצלחה.

  4. חפשו יועץ בעל כישורי ניתוח ופתרון בעיות עסקיות ופיננסיות. הוא צריך להיות מסוגל להעריך מצבים מורכבים, לזהות את שורש הבעיה ולהציע פתרונות מעשיים שיובילו לתוצאות חיוביות בטווח הקצר.

  5. בחרו יועץ המציע גישה מותאמת לצרכים העסקיים הייחודיים שלכם, במקום ליישם פתרון אחד שמתאים לכולם. כי ייעוץ עסקי בהתאמה אישית מתבקש לפי סוג העסק או החברה.


בניית מערכת יחסים משותפת ואמינה היא קריטית. היועץ אמור להיות מסוגל לעבוד ביעילות עם בעל העסק ועם צוות העובדים, לזכות באמונם ולטפח שותפות פרודוקטיבית לאורך תקופת העשייה המשותפת. 


 לסיכום

עסקים מוצלחים ורווחיים הם כאלו שנבנו למידותיו של בעל העסק. רק עסק ש'מתאים' לבעל העסק עצמו, לכישוריו ויכולותיו יהיה כזה שבעל העסק יוכל לתפעל בהצלחה ולהיות רווחי לאורך זמן. אם תנסו "להעתיק" עסק, זה פשוט לא יעבוד. הליך הייעוץ העסקי יתאים את העסק לבעל העסק. בעסקים קטנים אין אפשרות לנתק באופן מוחלט את ה'אישי' מ'העסקי', אך ככל שהעסק יתוכנן וייבנה בצורה מדויקת יותר, כך יהיה קל יותר לנהל אותו וכך הוא יגיע להישגים טובים יותר. ייעוץ עסקי בעסקים קטנים ובינוניים, נדרש לא פחות משירותים אחרים בעסק. ייעוץ עסקי מקצועי יעזור לעסק להיפתח נכון, לצמוח, לצאת מהר ממשברים. מיצאו את היועץ העסקי המתאים לכם, עם הידע, הגישה והנכונות כשתמצאו אותו זו כבר תהיה ריצה למרחקים ארוכים.

 

מעוניינים בייעוץ להקמת עסק?

כשתחליטו שהגיע הזמן, מוזמנים לפנות ליעל קפלן, יועצת עסקית עם ניסיון של למעלה מ 25 שנה, מאות בעלי עסקים ויזמים עם רעיונות ומיזמים. כאלו שצמחו, הרוויחו וגדלו וכאלו שנמצאו כלא כדאיים. כולם נבחנו לעמוק, בהתאמה לבעל העסק, לכל אחד ואחד נבנתה תוכנית עבודה מדויקת עם מטרות ברורות, שמאפשרות בצורה שקופה לראות את הדרך, לאמץ את שיטות העבודה להצליח.


צריכים עזרה? התקשרו: 052-433-3090
 

Comentarios


bottom of page