top of page

ייעוץ להקמת עסק

למה כדאי לך להיעזר בייעוץ עסקי לפתיחת עסק?

ההחלטה על פתיחת עסק חדש היא החלטה משמעותית שתשפיע על אורח החיים שלך.
יש בה הזדמנויות לפיתוח עסקי, פיתוח אישי, רווח כלכלי ורווח אישי אך יש בה גם מידה נדרשת של אחריות שמתחילה בתכנון מקדים ולכן כדאי מאוד לעשות זאת כמו שצריך. האופן שבו תפתח את העסק שלך ישפיע באופן ישיר על ההתנהלות העסקית וכן על ההישגים.

 

הייעוץ העסקי נועד לעזור ולהביא את הידע הנדרש לתכנון העסק בנושאים רבים ושונים. פיננסים, רגולציה, שוק, מיסוי, ידע בניהול,soft skills , אפיון והגדרת העסק, בחינת ההזדמנות העסקית, בחינת הצורך והביקוש, בניית המודל העסקי, מודל ההכנסות בהתבסס על השוק והצורך, בדיקת כדאיות והאם ישנה היתכנות עסקית, תוכנית עסקית לצורך תוכנית עבודה או לצורכי גיוס הון. תמחור השירות /ו או המוצרים, בניית תוכנית שיווק, התנהלות אל מול הרשויות, פתיחת עוסק, תקנים, עבודה עם הבנק, עבודה עם רואה החשבון, הגדרת תקציב הקמה ועוד ' וזאת תוך התבוננות על סך כל המרכיבים ובהתייחס לתקופת זמן מתאימה וכמובן בהתייחסות ליזם בעל העסק.

 

ייעוץ עסקי הוא כבר מזמן לא 'מותרות' לבעלי הון וזמן פנוי. אלא חלק בלתי נפרד מבניה אחראית של עסק יציב. ייעוץ עסקי יידרש, כנראה, בכל עסק ולפחות בשלוש נקודות זמן  ושלבים שונים בעסק:
1.    ייעוץ עסקי לפתיחת עסק.
2.    ייעוץ לפיתוח עסקי.
3.    ייעוץ בזמן משבר.

 

ייעוץ עסקי נותן מענה חשוב, בעסקים קטנים גם כליווי לבעל עסק בתהליכי קבלת החלטות.

פתיחת העסק, הלכה למעשה, אל מול הרשויות, לשם כך לא נדרש יועץ עסקי. אבל  כן נדרש ייעוץ עסקי לעסקים  מוצלחים ומצליחים כיוון שהם כאלו ש"תפורים" למידתו של בעל העסק ו"מידתו" הכוונה לאישיותו היחידה והמיוחדת של בעל העסק. אם תנסו "להעתיק" עסק, זה פשוט לא יעבוד. הליך הייעוץ העסקי יתאים את העסק לבעל העסק.


כאמור, בעסק הקטן יש הכרח להתאים את העסק לבעל העסק וזה מתחיל בתרגום הרעיון האישי לכדי קונספט שמאפשר מודל עסקי רווחי. דרך התאמת התפקיד לדרישות ולכישורים. האם אתה מנהל או "ביצועיסת"? מה הן הפעולות שבהם אתה טוב יותר או פחות וכו' ובהתאם יבנה מבנה העסק.


שימו לב !! הייעוץ העסקי נועד לעזור לבעל העסק לבנות הגדרות בסיס נדרשות לעסק, על בסיס המוצר או השירות בהתאמה לבעל העסק תוך מתן מענה מדויק ללקוחות ויצירת רווח לבעל העסק.
נשמע מסובך? זו בדיוק הסיבה שיש צורך בייעוץ עסקי בשלב זה.

 

על שולחן ספר שכותרתו ייעוץ, טלפון וכוס קפה, ויד של מישהו אוחזת בעיפרון

לאיזה צורך נדרש ייעוץ עסקי בהקמת עסק?

 • הייעוץ צריך לאפשר ראיה רחבה שכוללת את בעל העסק, המוצר, קהל היעד, תקציבים, לוחות זמנים רגולציה ועוד'. היועץ העסקי ייתן את הידע הנדרש ויתאים את הכלים לבעל העסק.

 • הייעוץ יעזור לבעל העסק 'לדברר' את הרעיונות הגדרות עסקיות וכלי עבודה שיאפשרו עסק יציב לטווח הארוך.

 • הייעוץ צריך לכלול הידע הנדרש בנושאים עסקיים כללים וכן בתחום בו עוסק העסק הרלוונטי. נושאי חוק, רגולציה, תקנים ותנאים.

 • הליך ייעוץ עסקי לפתיחת עסק צריך לכלול לימוד התנהלות עסקית לבעל העסק. התאמת כלי העבודה ליכולות של בעל העסק, לימוד תפעול של כלי העבודה.

 • היועץ העסקי מהווה גשר בין בעל העסק לקהל היעד והשוק. מחבר, מלמד, משקף את התנאים, המצב והשוק.

 

הליך הייעוץ עסקי יעסוק בשני מישורים:

 1. פתיחת העסק עם כל המשתמע מכך.

 2. לימוד בעל העסק כיצד לנהל עסק, הלכה למעשה.

בעסקים קטנים, אין אפשרות לנתק באופן מוחלט את ה'אישי' מ'העסקי', אך ככל שהעסק יתוכנן וייבנה בצורה מדויקת יותר, כך יהיה קל יותר לנהל אותו וכך הוא יגיע להישגים טובים יותר.

בשוק ' הייעוץ העסק' תוכלו להיתקל  ביועצים עסקיים, מנטורים, גורו לעסקים, מאמנים לעסקים ואין ספור הגדרות. בחן מה אתה באמת צריך, האם אתם מעדיפים לקבל דעה או עצה? ומה ההבדל ביניהם?

דעה זה כשמישהו אומר לנו מה הוא חושב על עניין כלשהו. עצה זה כשמישהו אומר לנו מה כדאי לעשות על סמך הניסיון והידע שלו באותו עניין. אז מה אתם מעדיפים? אדם עם דעה ייתן לך מפה ויגיד לך מה לחשוב. אדם עם עצה ייתן לך מצפן ויעזור לך לבחור לאן לצעוד. אם האדם שפנית אליו, פותח ב- ׳תשאל את עצמך שאלה...׳ יש סיכוי שיש לו עצה לתת לך. אם הוא מדבר על התוצאה ׳זה לא יצליח׳, הוא כנראה מביע את דעתו. אם הוא מדבר על התהליך ׳תשמור אנרגיות להמשך׳, כנראה שיש לו עצה לתת לך.

 

איך בוחרים ייעוץ?

 

 • בחרו יועץ עם מומחיות וניסיון רלוונטיים בענף או באתגרים עסקיים ספציפיים שאתם מתמודדים איתם.

 • בדקו מה הרקורד של היועץ על ידי צפייה בביקורות של לקוחות קודמים, המלצות וסיפורי הצלחה. זה ייתן לכם תובנות לגבי היכולת של היועץ לספק תוצאות טובות ולטפל בבעיות עסקיות דומות. בדקו את המוניטין והאמינות של היועץ. חפשו הפניות או המלצות של לקוחות כדי לאמת את המומחיות ואת איכות השירות.

 • יועץ טוב צריך להיות בעל כישורי תקשורת והקשבה מעולים. הוא צריך להיות מסוגל להבין את הצרכים העסקיים שלכם, להקשיב באופן פעיל לחששות ולתקשר ביעילות את ההמלצות והאסטרטגיות, כך שתוכלו ליישם אותם בהצלחה.

 • חפשו יועץ בעל כישורי ניתוח ופתרון בעיות עסקיות ופיננסיות. הוא צריך להיות מסוגל להעריך מצבים מורכבים, לזהות את שורש הבעיה ולהציע פתרונות מעשיים שיובילו לתוצאות חיוביות בטווח הקצר.

 • בחרו יועץ המציע גישה מותאמת לצרכים העסקיים הייחודיים שלכם, במקום ליישם פתרון אחד שמתאים לכולם. כי ייעוץ עסקי בהתאמה אישית מתבקש לפי סוג העסק או החברה.

 • בניית מערכת יחסים משותפת ואמינה היא קריטית. היועץ אמור להיות מסוגל לעבוד ביעילות עם בעל העסק ועם צוות העובדים, לזכות באמונם ולטפח שותפות פרודוקטיבית לאורך תקופת העשייה המשותפת.

 

טיפ לסיום, ייעוץ עסקי בעסקים קטנים ובינוניים, נדרש לא פחות משירותים אחרים בעסק. ייעוץ עסקי מקצועי יעזור לעסק להיפתח נכון, לצמוח, לצאת מהר ממשברים. מיצאו את היועץ העסקי המתאים לכם, עם הידע, הגישה והנכונות כשתמצאו אותו זו כבר תהיה ריצה למרחקים ארוכים.

כבעלי עסקים ומשום שאנחנו עוסקים יום יום בנושאים מסוימים ועובדים על פי שיטת עסקי טוב, יאפשר לך לראות את נושא ההקמה והניהול העסקי בפרספקטיבה רחבה יותר שתאפשר לך, היזם, לבחור את מה שנכון ומתאים לך, להישאר מעודכן ולהצליח.

אז מה הטיפ, ככל שתפנימו מהר יותר שייעוץ עסקי הוא כוח נדרש, קבוע, בניהול העסק. כך ישתפרו ההשגים העסקיים.

 

עם ניסיון של למעלה מ 25 שנה, מאות בעלי עסקים ויזמים עם רעיונות ומיזמים. כאלו שצמחו, הרוויחו וגדלו וכאלו שנמצאו כלא כדאיים.

כולם נבחנו לעמוק, בהתאמה לבעל העסק, לכל אחד ואחד נבנתה תוכנית עבודה מדויקת עם מטרות ברורות, שמאפשרות בצורה שקופה לראות את הדרך, לאמץ את שיטות העבודה להצליח.


 

צריכים עזרה? 052-433-3090

bottom of page