top of page

פתיחת קונדיטוריה, נקודות למחשבה


תמיד התרגשתם מהריח של בצק בתנור? תמיד חשבתם שאתם יכולים לאפות יותר טוב?

ואז התעוררתם בבוקר, נזכרתם בכל המחמאות שקיבלתם על המאפים שלכם והחלטתם 'ללכת על זה'...

אין ספק שמשם זה מתחיל, התשוקה והיצירתיות הן בהחלט תנאי הכרחי להצלחה אבל ממש לא התנאי היחיד. אז ראשית, האם אתם הטובים ביותר?

היום בעידן של פתיחות לשווקים חדשים ורבים, כולנו פוגשים במוצרים שהם לא פחות ממצוינים. זכות קיום לעסק תהיה רק אם אתם מומחים בתחומכם, מצוינים והטובים ביותר.

בעל עסק לא יכול "להתלמד" על הלקוחות שלו. הם פשוט לא יהיו שם מחר... כל מתכון, כל מוצר חיים להיות עשוי בצורה מושלמת!

אם השתכנעתם לפתוח קונדיטוריה, קבלו תשובות מפורטות על הלוגיסטיקה, על התהליך, על הקושי וגם קצת כאב ראש...

ראשית לכל הבשלנים /אופים מבית – אין כל אפשרות לפתוח קונדיטוריה, עם רשיונות מהבית!!!

כל עסק מזון וככזה גם קונדיטוריה כדי לקבל את רשיונות ההפעלה הנדרשים, חייבים לעמוד בתנאים מסוימים, עליהם להיות במבנה המיועד לכך. מבנה המיועד לכך הוא מבנה שיש בו שטח מספיק לייצור ואחסון. באזור שמיועד לכך, ברשות המקומית ניתן לבדוק אם האזור הוא אזור שבו מותר להקים קונדיטוריה. קונדיטוריה שמוקמת בתוך הבית לא תקבל את הרישיונות הנדרשים להקמת עסק, ללא הרישיונות הנדרשים ממשרד הבריאות, רישיון עסק וכו' לא ניתן יהיה למכור באופן חוקי ומסודר ולא ניתן יהיה לספק לעסקים הנדרשים בעצמם במכירת מוצרים עם רשיון כחוק. בנוסף יהיה קשה גם לעשות ביטח לעסק, עסק בלי ביטוח אומר שאתם לוקחים על עצמכם סיכון גדול במקרה של הרעלה או כל צרה אחרת, שלא תבוא.

מיקום וגודל - הקצאת מקום לקונדיטוריה משתנה לפי הצורך ולפי קו המוצרים וכמות הייצור הצפויה.

ציוד - הציוד לקונדיטוריה הוא ציוד יקר. ייצור מוצרי קונדיטורי דורש ציוד ייחודי המיועד אך ורק לקונדיטוריה. ההיערכות דורשת רכישת תנור אפיה שמחירו יכול להגיע לכמה עשרות אלפי שקלים, מערבלים, משטחי עבודה, מקרר ומקפיא שמסוגל להגיע לטמפרטורה נמוכה במיוח ועוד ציוד רב,. אל תשכחו להוסיף לרשימת הציוד גם סכינים, קרשי חיתוך וכל כלי ההכנה הנדרשים.. הציוד הביתי בדרך כלל לא יעמוד בעומס העבודה והרי מרגע שפתחתם עסק אתם מחויבים לאספקה סדירה. גדולה ככקטנה וציוד ביתי לא מתאים.

אישורים ורישיונות - אם הקונדיטוריה מייצרת ומוכרת בחנות שנמצאת במקום, מספיק הרישיון הבסיסי של משרד הבריאות. במידה ואתם מעוניינים לספק את מוצרי הקונדיטוריה ( לחנויות, בתי קפה, חברות קייטרינג וכ') הרישיון הנדרש הוא רישיון יצרן. זהו רישיון הדורש שטחים גדולים יותר, סימון כל המוצרים ע"י מהנדס מזון, רכב קירור / הקפאה להובלת הסחורה וכמובן שעלויות ההקמה בהתאם.

כחלק מהליך ההקמה יש לערוך בדיקת כדאיות פיננסית ואישית ורק אם נמצאה כדאיות, ממשיכים לשלב הבא שהוא הכנת תוכנית עסקית לקונדיטוריה. תוכנית עסקית היא כלי עבודה הכרחי לכל עסק וככזה גם לקונדיטוריה. התוכנית העסקית תהווה תוכנית לגיוס הון, תוכנית הקמה ותוכנית עבודה לקונדיטוריה.

כחלק מהליך ההקמה צריך לבחון ולהחליט מי קהל היעד, האם יש באזור בו אתם עתידים לפעול, מספיק מאותו קהל היעד? קו המוצרים צריך להתאים לקהל היעד ובהתאם גם המחירים, המיתוג האספקה, תוכנית השיווק ובעצם כל היבטי המוצר.

כדי לייצר מוצרי קונדיטוריה איכותיים יש למצא ספקים מתאימים שיספקו לכם את חומרי הגלם, האריזות וכל הנדרש לייצור ומכירה של המוצרים שלכם. לצורך כך יש לערוך מכרז ספקים מקיף ואיכותי.

אלו הם רק מקצת הנושאים עליהם יש לחשוב ולתכנן לפני פתיחת הקונדיטוריה, כמובן בדיקת הכדאיות, תוכנית עסקית. תקציב ההקמה, תקציב תפעול חודשי והרשימה עוד ארוכה.

אם כבר החלטתם ללכת על הצעד הנועז, העיקר שתעשו זאת עם טעם מתוק בפה ומתוק בלב.

אם אתם צריכים עזרה וליווי צרו קשר

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
אין עדיין תגים.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page